Merhabalar,

Benim adım İlker KÜÇÜK, danışmanlık sürecinin başarısının en önemli yönlerinden birinin danışan ile danışman ilişkisinin kalitesi olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle iyi uyum sağlayacağımızı görebilmeniz için benimle ilgili biraz daha fazla bilgi edinmenizin faydalı olacağını düşünüyorum.

Çukurova yöresi olan Adana'da dünyaya geldim, ilk, orta ve lise öğrenimini yine aynı şehirde tamamladım. Mersin Üniversitesi'nde başlayan lisans eğitimim sırasında okuduğum bir kitap, psikolog olma hayaliyle Dicle Üniversitesi'ne doğru yolculuğa çıkmamı sağladı. Bir birey olarak sürekli gelişmeye çalışırken aynı zamanda başkalarına yardım etmeyi sağlayan bir kariyer yapmak kendimi son derece ayrıcalıklı ve özel hissettirdi. Psikoloji lisansımı 2004 yılında tamamladıktan sonra, kalbim bırakmadı ve büyüdüğüm yer Adana'ya geri dönmek için planlarımı yapmaya başladım. Özel çocuklara ve ailelere yönelik danışmanlık merkezinde başlayan meslek hayatım farklı kamu kurumu, özel sağlık kurumu, üniversite ve işletmelerde devam etti.

Mesleki anlamda kendimi geliştirmek ve lisansüstü eğitimimi tamamlamak amacıyla 2010 yılından sonra Ankara'da çalışmalarımı sürdürdüm. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi yüksek lisans uzmanlık çalışmasını 'Kişiler Arası İletişimde Atılganlık ve Atılganlık Becerilerinin Geliştirilmesi' konusunda tamamladım. Sistemik bakış açısıyla çalışarak danışanları sadece bir birey olarak değil büyük bir çalışma sistemi ve ilişkilerin bağlantılı parçası olarak değerlendiriyorum.

Yetişkin, çocuk ve ergenlere yönelik psikolojik danışmanlık, aile ve çift danışmanlığı, zekâ, gelişim ve kişilik testleri uygulama ve değerlendirme, bireysel, grup ve kurumsal eğitimler, kişisel gelişim, yaşam, öğrenci ve kurumsal koçluk gibi geniş bir yelpazede deneyim kazandım.

Kamu ve özel sağlık hizmetleri sunan kurumlarda, psikolojik zorluklar yaşayan bireyler, çiftler, aileler ve gruplarla klinik çalışmalarda bulundum. Kurumsal şirket çalışanları ve yöneticilerine yönelik etkili iletişim becerileri, zaman yönetimi, öfke kontrolü, stresle baş etme yolları, mobbing uygulamaları, ekip çalışması ve yönetim becerileri, mülakat, seçme ve işe alım, işyerindeki psikolojik etkenler konularında eğitim, seminer ve konuşmalar yaptım. Meslek profesyonellerine yönelik danışmanlık becerilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasına yönelik eğitim ve süpervizyon çalışmalarını yürüttüm.

Bireylerin kendi amaç ve hedeflerini gerçekleştirmeleri potansiyellerinin tam olarak farkına varması ve ortaya konulmasıyla mümkündür. Bir birey olarak kendimi gerçekleştirmek ve başkalarının kendilerini gerçekleştirmelerine destek olmak amacıyla çalışmalarıma ilk gün ki heyecanımla Ankara, İstanbul ve Eskişehir'de devam etmekteyim.

Katıldığı Diğer Eğitimler
0-18 Yaş Çocuk Gelişimi ve Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi (MEB)
Önce Çocuklar Rehberlik Eğitim Programı (UNİCEF)
Çocuklar İçin Gelişim Değerlendirme Eğitimi (TPD)
Çocuklar İçin Wisc-R Zeka Testi Uygulama ve Değerlendirme Eğitimi (TPD)
Dil ve Konuşma Bozukluğu Eğitimi (DKM)
İşaret Dili Tercümanlığı (TİDF)
Aile Danışmanlığı Eğitimi (SHUD)
Aile içi Şiddetle Mücadele Eğitici Eğitimi (ASPB)
Stressiz Zaman Yönetimi, Öfke Kontrolü, Profesyonel Yönetim Becerileri, Takım Çalışması Eğitimcinin Eğitimi (İZGÖREN)
Belge-İmza-Yazı İncelemesi ve Kişilik Analizi Eğitimi (GRAFO)
Fotoğraf Analizi ve İleri Değerlendirme Eğitimi (AFSAD)
Sahne ve Diksiyon Eğitimi (ATÖLYE)
Mobbing Analiz Uzmanlığı Eğitici Eğitimi (MMD)
Uzmanlık Eğitici Eğitimi (AB)
Varoluşçu Psikoterapi Eğitimi (V.FRANKL ENS.)
Hipnoz Uzmanlığı ve Hipnoterapi Eğitimi (HPN)