Nesil Psikoloji

Sizleri kendinizi daha iyi hissedeceğiniz yeni bir yerle tanıştırıyoruz, uzun yıllar birçok şehirdeki çalışmalarımızdan sonra siz Eskişehirliler için farklı, yüksek kaliteli ve üst düzey bir anlayışla hizmet vermek amacıyla sizlerleyiz. Huzurlu ve sağlıklı bir geleceğe adım atmak, başarılı ve nitelikli bir yaşam için sizleri Nesil Psikoloji'ye bekliyoruz.

Nesil Psikoloji; bireylere, ailelere ve kurumlara yönelik tüm çalışmalarını "Mutlu birey, mutlu aile ve mutlu toplum!" düşüncesiyle bilimsel ilkeler çerçevesinde psikoloji biliminin bilgi birikimine, kuram ve yöntemlerine dayanarak hizmet vermektedir. Ayrıca bireysel ve kurumsal ihtiyaçlarınızı analiz ederek araştırmalar yapmaktadır, yeni sistemler geliştirmektedir, uygun eğitim ve danışmanlık programları oluşturmaktadır.

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Bildirgesi'nde yer alan "Her insan başta yaşam ve özgürlük olmak üzere sağlık, eğitim, yiyecek, barınma ve toplumsal hizmetler de içinde olmak üzere sağlığına ve esenliğine uygun bir yaşam düzeyine kavuşma hakkına sahiptir." İlkesini benimseyerek kişinin kendisini bulması için; düşünmesi, araştırması, incelemesi, denemesi, sorgulaması, yorumlaması, öğrenmesi ve anlaması gerektiğine inanmaktayız.

Nesil Psikoloji olarak ilk hedefimiz, gerçek potansiyelinizi ortaya çıkarmaya ve buna değer bir yaşam sürmeye yardımcı olmaktır. Geçmişin zor yaşanmışlıklarını değiştiremeyiz ancak hayatınızdaki zorlukları daha iyi anlamak ve çözmek için birlikte çalışmak istiyoruz.

İnsanlar, sorunlarını çözmek için birçok defa ellerinden gelen her şeyi denerler fakat mevcut kaynaklarla başarısızlık gösterirler. Bu durum genellikle hayal kırıklığı ve umutsuzluk hissi, depresyon, kaygı ve diğer duygusal, davranışsal ve fiziksel sorunlara yol açar. Bu zamanlarda özellikle ilişkileriniz, günlük yaşamınız, çalışmalarınız olumsuz etkilendiğinde sizlere destek olabiliriz.

Eskişehir'de uzman psikolog, pedagog ve profesyonel koç kadromuzla; Yetişkin ve Aile Danışmanlığı, Çocuk ve Genç Danışmanlığı, Kurumsal Danışmanlık ve Eğitimleri, Kişisel Gelişim ve Koçluk Hizmetleri alanlarında hizmet sunmaktayız.
MİSYONUMUZ: Gerçek potansiyelinizi keşfetmek ve sorunlarınızın çözümüne destek olmak için güvenli ve samimi bir ortam yaratmaktır.

VİZYONUMUZ: Farklı bireyler, çiftler, aileler ve kurumlarla çalışmak konusunda deneyimliyiz ve tüm yaşam tarzı seçimlerine, kültürel geçmişe ve kimliklere derin bir saygı duyuyoruz.

İLKELERİMİZ: Gizlilik, Bilimsellik, İşbirliği, Tutarlılık, Duyarlılık, Tarafsızlık, Süreç Odaklılığı, Süreklilik.

UZMAN KADROMUZ

UZMAN KADROMUZ

nesil_kucuk
+
Nesil SAĞIN KÜÇÜK
Uzm. Pedagog
ilker_kucuk
+
İlker KÜÇÜK
Uzm. Psikolog

Psikolojik Danışmanlık sürecine nasıl başlanır? Kısa sürede ve en üst düzey yarar sağlanması için danışmanlık planı geliştirmek, iyi bir psikolog/danışman bağı kurmak, seanslarda ve seans aralarında uygulanacak danışmanlığı planlamak, danışana hedef koyma konusunda rehberlik etmek ve danışan hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için ilk aşama olarak bir ön görüşme seansı düzenlenir. Sonrasında gerek görülürse bazı test uygulamaları yapılabilir, bu doğrultuda danışmanlık seanslarına başlanır [...]

Psikolojik danışmaya ihtiyacım olduğunu nasıl anlarım? Günlük yaşam sorunlarımızla baş etmekte zorlanabilir ve ya mevcut yaşam kalitemizi artırmak isteyebiliriz. Yaşam kalitemizi artırmak ve aşağıdaki durumların birini yaşıyorsanız bunlarla baş edebilmek için profesyonel destek almanız uygun olacaktır [...]

Psikolojik danışmanlık süreci nedir? Psikolojik danışmanlık sürecinde psikologunuz gizlilik, güven ve saygı çerçevesinde konuşmak istediğiniz her konuda sizi yargılamadan, eleştirmeden, koşulsuz kabul ederek dinlemektedir. Size karşı samimi, içten ve dürüst davranarak karşılaştığınız sorunları çözmede size yardımcı olmaktadır [...]

Tecrübeli uzman kadromuzla sizleri Nesil Psikoloji'ye bekliyoruz.